XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej
Po raz 32. odbywa się ten Festiwal. Zapoczątkował go Piotr Grzywacz, schedę przejął jego syn Karol. Przyciąga sygnalistów z całej Europy. Jest prestiżową imprezą w świecie sygnalistów, myśliwych i leśników, ale też perełką wśród wydarzeń Dni Borów Tucholskich. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 9 i 10 lipca (sobota i niedziela).
Ta cykliczna, organizowana od 1983 roku. Udział w tegorocznej edycji Festiwalu zgłosilim.in. sygnaliści ze Szlezwiku Holsztyna i Białorusi. Oprócz kontynuowanych od wielu lat konkursów sygnałów, muzyki myśliwskiej i wieżowej, atrakcją roku 2016 będzie „II Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich” (9 lipca).
Sygnalistki zagrają trzy sygnały myśliwskie (tylko występy solowe):
- „Bóbr na rozkładzie”,
- „Piżmak na rozkładzie”,
- „Drop lub indyk na rozkładzie”.
Program Festiwalu
Sobota (9.07)
od godz. 8.30 – Rynek (Plac Wolności)
- Kujawsko-Pomorski Konkurs Sygnałów Myśliwskich (soliści, zespoły);
- Konkurs Muzyki Myśliwskiej w klasach: MB, MEs, MD;
- Konkursy „Hejnał Tucholi”, „Hejnał Łowiectwa Bydgoskiego”, „Mistrzostwa Świata w grze na drewnianym Rogu Tucholskim” (przy Muzeum Borów Tucholskich od godz. 10.00 do 12.00);
- Spotkanie z sokolnikiem z Technikum Leśnego przy fontannie (11.00 – 12.00).
16.00 – II Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich (Rynek).
18.00 – Msza Hubertowska w oprawie muzycznej zespołu sygnalistów z Lubeki: „Lübecker Jagdhornbläsercorps” (kościół Bożego Ciała).
Niedziela (10.07)
10.00 – 12.00 – Warsztaty muzyczne dla sygnalistek i sygnalistów, koncerty przy fontannie itp. Spotkanie z sokolnikiem z Technikum Leśnego przy fontannie (11.00 – 12.00).
Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia wystawy w Muzeum Borów Tucholskich „Sygnały myśliwskie- instrumenty, literatura, pamiątki z kolekcji Piotra Grzywacza”. O otwarciu piszemy TUTAJ.
Dodaj komentarz