Pola Nadziei w Tucholi (ZDJĘCIA, WIDEO)
Łącząc się z wszystkimi osobami terminalnie chorymi, szczególnie podopiecznymi tuchoskiego hospicjum
W sobotę (19.10) rozpoczęła się 16. edycja Pól Nadziei – akcji zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. W Polsce zapoczątkowało akcję w 1981 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Od 2003 roku program Pól Nadziei jest również realizowany przez hospicja w wielu miastach Polski. Każde z Hospicjów realizuje program na swoim terenie, pozyskując środki na własną działalność, z zachowaniem ustalonych w Krakowie zasad. Głównym punktem programu jest zawsze sadzenie żonkili lub rozdawanie sadzonek tych kwiatów. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei jaka możemy dać ludziom cierpiącym i terminalnie chorym.
Po raz czwarty w Tucholi kampanię „Pola Nadziei” przeprowadzi tutejsze Hospicjum. W akcję angażuje się wielu wolontariuszy – młodzież o dorośli, przedstawiciele władz, lekarze, służby mundurowe, szkoły, księża. Tucholskie Pola Nadziei”rozpoczęły się przemarszem uczestników na tucholski rynek, którym towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP w Bysławiu. Po przywitaniu przybyłych na uroczystość rozpoczęło się sadzenie żonkili. Dzieci w łączności z innymi miastami wypuściły w niebo żółte baloniki.
Wiosną, kiedy zakwitną żonkile będą przekazywane przez wolontariuszy wszystkim, którzy zechcą je kupić i tym samym wesprą hospicjum.
O historii „Pól nadziei” przeczytasz TUTAJ.
Dodaj komentarz