Nabór dzieci do przedszkoli i szkół w gminie Tuchola

24 lutego 2014   Tuchola     Komentarze: 0

10 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na terenie gminy Tuchola:

Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Tucholi.

Punktów przedszkolnych przy szkołach w Raciążu, Kiełpinie, Stobnie, Legbądzie.

Oddziałów przedszkolnych przy wszystkich szkołach podstawowych.

Klas I szkół podstawowych.

Rekrutacja potrwa do dnia 31 marca.

Wnioski o przyjęcie dziecka do placówki można pobierać w wyżej wymienionych placówkach.

Rodzice, których dzieci już uczęszczają do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, składają tylko deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego. Deklarację składa się w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia rekrutacji. Druk dostępny jest w placówkach.

Dzieci 7-letnie oraz dzieci 6-letnie urodzone w pierwszej połowie roku 2008 objęte są obowiązkiem szkolnym. Rodzice zobowiązani są do zgłoszenia dziecka w szkole obwodowej.

Dzieci 6-letnie urodzone w drugiej połowie 2008 r. mogą zostać zgłoszone do klasy I szkoły podstawowej lub kontynuować roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, punkcie przedszkolnym lub oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej.

Rekrutacja do klas I szkół podstawowych rozpoczyna się 1 marca i kończy się 11 kwietnia.

Na wolne miejsca w przedszkolach, punktach przedszkolnych oraz oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych przyjmowane będą dzieci zamieszkałe na terenie gminy Tuchola.

Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.

Źródło: UM Tuchola (tuchola.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl
test