Inauguracyjny koncert Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego
W niedzielę (6.08) zapraszamy na pierwszy koncert VII Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego. Zgodnie z zapowiedzią w kościele Bożego Ciała o godz. 19.00 przez cztery najbliższe niedziele sierpnia będzie okazja wysłuchać muzyki organowej. Jako pierwszy zaprezentuje się Bogdan Narloch.
Program:
- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata i fuga F-dur BWV 540
Opracowanie chorału Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645; - Antonio Vivaldi (1678-1741) – Concerto nr 1 La Primavera from Le Quattro Stagioni op. 8 (transkr. B. Janacek)
Allegro,
Largo e pianissimo sempre,
Allegro; - Edward Grieg (1843-1907) – Taniec norweski op. 35 nr 1 (transkr.);
- Max Reger (1873-1916) – Introdukcja i passacaglia d-moll;
- Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Chant triste z op.36;
- Hans-André Stamm (*1958) – Rondo alla Latina;
- Enrico Bossi (1861-1925) – Scherzo op. 49 nr 2.
Nota biograficzna
Bogdan Narloch studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i za granicą (Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy, Izrael i Rosja). W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.
Dodaj komentarz