II miejsce tucholanek w Nakle

25 marca 2013   Sport  Tuchola     Komentarze: 0

Siatkarki TPS Tucholanin zajęły drugie miejsce w kolejnym turnieju ligi wojewódzkiej kadetek. W zawodach rozgrywanych w minioną niedzielę (24.03) w Nakle nad Notecią zmierzyły się ponownie z zespołami NTS Trójka Nakło oraz MUKS Spartakus Lniano.

Do pierwszego meczu z miejscową „Trójką” tucholskie siatkarki przystąpiły bardzo zmobilizowane. Prowadzenie tucholskiej drużyny w całym secie było bardzo wyraźne, co skutkowało zwycięstwem 25:20. W początku drugiego seta dziewczęta z Nakła na chwilę objęły czteropunktowe prowadzenie, które dość szybko udało się zniwelować. Przy wysokim prowadzeniu (20:12) zwycięstwo tucholanek w całym meczu wydawało się niemal pewne. Niestety za sprawą serii bardzo dobrych zagrywek przeciwniczki zdołały uratować wynik i to one cieszyły się ze zwycięstwa po wyrównanej walce w końcówce seta. O losach spotkania zadecydował tie-break w którym miejscowe okazały się minimalnie lepsze.TPS Tucholanin Nakło 24.03.2013 2

W drugim meczu na boisku rywalizowały drużyny z Tucholi i Lniana. Mecz obył się bez niespodzianki i tucholanki pewnie zwyciężyły w dwóch setach (25:19, 25:14). Zespół z Lniana nie sprostał także gospodyniom w trzecim meczu tego turnieju. Na turniej z przyczyn zdrowotnych nie dojechała drużyna z Golubia-Dobrzynia, zatem wszystkie mecze z jej udziałem uznane zostały jako walkowery.

Tucholskie kadetki tym turniejem zakończyły udział w lidze wojewódzkiej sezonu 2012/2013. W końcowej klasyfikacji rozgrywek grupy B uplasowały się na drugim miejscu.

Skład: Anna Sikorska, Oliwia Runke, Paulina Grzebień, Aleksandra Gussmann, Paulina Czerwińska, Dominika Holc, Weronika Pruss. Trener: Rafała Pruss