Co to za pojemniki?
Krzysztof przesłał nam zdjęcia pojemnika na używaną odzież i napisał, że kilka takich stoi w Tucholi. Pyta też, „czy warto w nie wrzucać niepotrzebne ubrania?”Na to pytanie nasza redakcja nie może udzielić odpowiedzi. Rozumiemy, że Krzysztof chciał czegoś dowiedzieć się o firmie, która te kontenery ustawia. Sprawdziliśmy informacje na oficjalnej stronie internetowej. Na kontenerach widnieje nazwa EKOTEXTIL – wpisując adres internetowy ecotextil.pl (taki można znaleźc na tych pojemnikach) przenosimy się na stronę firmy PPHU WTÓRPOL ZPChr Leszek Wojteczek w Skarżysku – Kamiennej. Jak można przeczytać na stornie:
Wtórpol jest właścicielem ponad 28.000 pojemników na odzież używaną ustawionych na terenie całego kraju. W najbliższym czasie planujemy ustawić kolejne 12.000 pojemników
Co dzieje się z ubraniami pozyskanymi z pojemników:
Ubrania, które są w najlepszym stanie, trafiają do powtórnego użycia. Zużyte rzeczy bawełniane przerabia się na czyściwo fabryczne.
Na końcu znajdziemy krótką wzmiankę:
Część najlepszej odzieży, którą zbieramy, za pośrednictwem instytucji charytatywnych przekazywana jest dla osób potrzebujących. Wspieramy podopiecznych takich instytucji, jak: schroniska, noclegownie, domy samotnej matki itp.
Firma nie kryje, że:
Wtórpol posiada własną sieć 70 sklepów z używaną odzieżą zlokalizowanych na Południu Polski.
W związku z dynamicznym rozwojem firmy, Wtórpol cały czas poszukuje lokali handlowych o powierzchni powyżej 200m2 w dobrych lokalizacjach na terenie całej Polski.
Skąd firma pozyskuje odzież do swoich sklepów nie informuje wprost na swojej stronie internetowej.
Krzysztof pyta też czy te pojemniki to te same, które wystawia Caritas? Na stronie firmy Wtórpol nie znaleźliśmy żadnej wzmianki o współpracy z Caritasem. Caritas również nie informuje, żeby współpracowała z firmą Wtórpol.
A w kilku miastach już się pozbyli pojemników Wtórpolu z napisem Eco Textil. Dlaczego? Bo nie płacą za ich ustawianie. Jak wszyscy to wszyscy. Jak każdy handlarz drobny, malutki musi płacić placowe, to chyba duża firma też. Czy tak czy nie? No to co jeszcze robią te kontenery w innych miastach? Do roboty, urzędasy!
Podobno Wtórpol przemalował kontenery na zielone a logotyp EcoTextil też wygląda już inaczej. To tylko przykrywka, bo poza zmianą kolorów wszystko i tak trafi do tej firmy. Dla mnie to nie wygląda najlepiej. Wygląda, jakby chcieli się ukrywać, że to nie oni.
Pojemniki z logo Caritas to nie Wtórpol, tylko Tesso, firma recyklingowa z Pruszcza. Działa legalnie, opłaca pojemniki i dzieli się z biednymi.
Wtórpol omijać, bo nie opłaca pojemników. Wrzucać do kontenerów z logo Caritas. Wiadomo, że pomoc trafi wtedy do biednych.
Caritas pomaga biednym i dostaje na to kasę od właściciela pojemników. Tak samo jest w innych krajach. Ochrona środowiska, pomoc ubogim i gra gitara, ale trzeba pilnować, żeby nie pomagać cwaniakom, co nie chcą płacić za grunt pod kontenerami.
Do pojemników należy wrzucać używane ubrania, ręczniki, pościel w każdym stanie. Pojemniki należą do firm recyklingowych. Dzięki przekazywaniu tam ubrań chronimy śroowisko. Legalnie działające, etyczne firmy część ubrań oraz część pieniędzy z dochodu przekazują biednym. Wtórpol za swoje pojemniki nie płaci, więc okrada nas wszystkich. Ja wrzucam do pojemników z logo Caritas i małym, czerwonym serduszkiem Fundacji Pomocy Dzieciom Dar.
no bez żartów… oddałam tam górę rzeczy z myślą o potrzebujących!!!!!!!!!!!! Prałam, prasowałam a teraz jakiś facet je sprzeda w jakimś lumpie????
Nie trzeba prasować rzeczy, które się wkłada do pojemników. I nie martw się, bo jeśli włożysz do pojemników z logo Caritas, to organizacja dostanie pieniądze dla biednych od firmy recyklingowej, więc pomożesz innym.