Święto Niezapominajki – festyn uliczny w Lubiewie (RELACJA)
Uliczny Festyn Niezapominajki zorganizowali wspólnie Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo BORY, parafian i parafię w Lubiewie, Zespół Szkół w Lubiewie, OSP Lubiewo, Bibliotekę w Lubiewie, KGW.
Tematem przewodnim imprezy była profilaktyka zdrowotna. W ramach tego przedsięwzięcia odbyła się akcja niwelowania wad postawy.
Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubiewie fizjoterapeuci z Collegium Mediucm w Bydgoszczy przeprowadzili pokaz ćwiczeń korekcyjnych, w których wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami. Następnie odbyły się zajęcia sportowe i konkurencje dla młodszych dzieci.
Równocześnie na placu przy muszli koncertowej uczestnicy mogli skorzystać z badań cholesterolu i glukozy we krwi, a także wszyscy mieli okazje uczestniczyć wspólnie w zajęciach aerobiku.
W trakcie festynu wystąpiła grupa teatralna „A co tam II” z Zespołu Szkół w Lubiewie, prezentując spektakl pt. „O zdrowiu na poważnie i na wesoło”.
Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny związany z obchodzonym Świętem Niezapominajki – świętem przyrody, piękna, przyjaźni, do którego zaproszone zostały wszystkie świetlice i dom kultury z terenu gminy Lubiewo. Na konkurs zgłosiło swe prace wszystkie 8 świetlic. Zwycięstwo w konkursie odniosły świetlice z Minikowa i Trutnowa. Pozostałe świetlice otrzymały nagrody pocieszenia.
Święto Niezapominajki zaszczycił swoją obecnością dr n.med. Tomasz Mierzwa – bardzo zasłużony w krzewieniu profilaktyki onkologicznej, który wygłosił prelekcję dla osób zainteresowanych.
Ponadto z prelekcją na temat zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży wystąpiła lek. med. Anna Myszkowska.
Oprócz działań prozdrowotnych w trakcie imprezy była okazja do zakupu swojskich dań obiadowych, kiełbaski z grilla, ciasta i udziału w loterii fantowej. Rozlosowane nagrody główne trafiły do gości niezpominajkowej imprezy: rower „pojechał” do gminy Pszczółki, natomiast tablet do Wielkiego Mędromierza.
Festyn uświetnił występ grupy kabaretowej z Wielkiego Mędromierza.
Po każdej mszy świętej, począwszy od soboty odbywała się prezentacja podsumowująca projekt „Oznakowania Szlaku Trzech Wież nad Borami i adaptacji wieży kościoła w Lubiewie na wieżę widokową”, która została odebrana z bardzo dużym zainteresowaniem parafian. Prezentacja do pobrania TUTAJ.
Mimo początkowej niepogody, gwałtownej ulewy uczestnicy licznie stawili się i z uśmiechem na twarzy brali udział w zaproponowanych działaniach.
Cały dochód z imprezy w wysokości 2 452,07 zł przeznaczony zostanie na cel kosztownej wycinki drzew na cmentarzu w Lubiewie.
Źródło: UG Lubiewo (lubiewo.pl)
Dodaj komentarz