Gimnazjum w Bysławiu jako jedyne w eksperymencie
Ruszyły zajęcia drugiej edycji przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu edukacyjnego, w ramach którego 800 uczniów z Kujaw i Pomorza będzie zdobywać wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Organizację regionalnych kół fizycznych, matematycznych i informatycznych rozszerzono o część astronomiczną.
Marszałek Piotr Całbecki o projekcie:
To już druga odsłona realizowanego z powodzeniem projektu, w ramach którego chcemy zainteresować naszych uczniów ścisłymi dyscyplinami wiedzy. Bogata oferta dodatkowych zajęć, atrakcyjnych pokazów i ciekawych warsztatów jest doskonałym uzupełnieniem realizowanego przez samorząd województwa programu budowy astrobaz.
Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w przypadku części astronomicznej także gimnazjów i podstawówek. W przedsięwzięciu bierze udział 31 szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych, głównie z obszarów wiejskich. W wyniku postępowania przetargowego realizatorem zajęć w zakresie matematyki, fizyki i informatyki został Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Programy kursów zawierają elementy wykraczające ponad podstawę programową nauczania. Zajęcia odbywają się na terenie wybranych szkół, a także w uczelnianych laboratoriach i pracowniach.
Jedyną szkołą z naszego regionu biorącą udział w programie jest Gimnazjum w Bysławiu gm. Lubiewo. W tej placówce odbędą się pokazy w eksperymentów w ramach Regionalnego Koła Fizycznego, uczniowie pojadą również do Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na warsztaty matematyczne oraz informatyczne.
Projekt „Regionalne Koła Fizyczne, Matematyczne, Informatyczne, Astronomiczne” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość przedsięwzięcia to 1 milion złotych. Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.
Lista szkół uczestnicząca w projekcie TUTAJ.
Na podstawie: www.kujawsko-pomorskie.pl
Fot. Zajęcia, które odbyły się 16 marca w X Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.
1 komentarz