Tablice interaktywne trafiają do szkół
Pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek usłyszało 1 września ponad 340 tysięcy uczniów kujawsko-pomorskich szkół. W szkołach podstawowych regionu rusza instalacja ponad dwóch tysięcy nowoczesnych tablic interaktywnych. Wkrótce ruszy także Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna.
Realizowany przez Urząd Marszałkowski oraz samorządy lokalne projekt zakupu tablic interaktywnych zakłada dostawę i instalację 2 139 takich multimedialnych zestawów w 539 szkołach podstawowych. Przedsięwzięcie jest kontynuacją pierwszej, zakończonej cztery lata temu edycji projektu, w ramach której do klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych w regionie trafiło w sumie 2346 zestawów tablic multimedialnych. W skład każdego zestawu wchodzą tablica multimedialna nowej generacji (opartej na technologii dotykowej), projektor oraz laptop z oprogramowaniem. Wartość zadania to 27,4 miliona złotych. Montaż tablic potrwa do końca listopada. O programie pisaliśmy TUTAJ.
W powiecie tucholskim zestawy otrzymają:
Gmina Cekcyn
- Szkoła Podstawowa w Cekcynie 6
- Szkoła Podstawowa w Zielonce 3
- Szkoła Podstawowa w Iwcu 3
Gmina Gostycyn
- Szkoła Podstawowa w Gostycynie 1
- Szkoła Podstawowa w Pruszczu 1
Gmina Kęsowo
- Zespół Szkół w Kęsowie 4
- Zespół Szkół w Żalnie 3
Gmina Lubiewo
- Zespół Szkół w Lubiewie 6
- Zespół Szkół w Bysławiu 6
Gmina Śliwice
- Szkoła Podstawowa w Śliwicach 3
Gmina Tuchola
- Szkoła Podstawowa nr 1w Tucholi 6
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi 8
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi 3
- Szkoła Podstawowa w Kiełpinie 3
- Szkoła Podstawowa w Stobnie 3
- Szkoła Podstawowa w Raciążu 3
- Szkoła Podstawowa w Legbądzie 3
Wkrótce ruszy także Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna – internetowy system dystrybucji treści edukacyjnych. Powstanie portal zawierający interaktywne materiały do nauczania przedmiotów w szkołach podstawowych, który będzie również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz posłuży budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały. Z platformy będzie korzystać około 670 szkół podstawowych. Ruszyły już szkolenia dla nauczycieli. O platformie pisaliśmy TUTAJ.
Z nowym rokiem szkolnym kontynuowany jest projekt edukacyjny „Odkrywamy planety – zajęcia z kompetencji kluczowych”. W innowacyjnych lekcjach połączonych z obserwacjami ciekawych obiektów na kujawsko-pomorskim niebie uczestniczy 300 uczniów z 27 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w regionie. Realizajca projektu jest możliwa dzięki sieci działających na Kujawach i Pomorzu obserwatoriów astronomicznych „Astrobaza Kopernik”.
W przygotowaniu są kolejne przedsięwzięcia, między innymi trzecia edycja prelekcji dla przedszkolaków „Mały Naukowiec”, nowe rozdanie pomocy stypendialnej w ramach projektu „Zdolni na Start”, kolejna odsłona projektu „Region Nauk Ścisłych” a także cykliczne konkursy: Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, „Bydgoski Plastyk Regionalnie” oraz „Oni tworzyli naszą historię”.
Na podstawie: www.kujawsko-pomorskie.pl
Dodaj komentarz