Siedlisko Gacanek kwaterą na medal (ZDJĘCIA)

23 lutego 2017   Cekcyn     Komentarze: 0

Tytuł „Kwatery na medal” powędrował w tym roku do Siedliska Gacanek (gm. Cekcyn). W pierwszym etapie konkursu wyłoniono najlepsze gospodarstwa agroturystyczne z każdego województwa, w finale Internauci oraz jury konkursu zdecydowało o przyznaniu II nagrody. Laureaci podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu 2017 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie poza tytułem otrzymali także honorowe odznaczenia „Zasłużonych dla Rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ta nagroda jest dla nas o tyle ważna, że wraz z remontem wnętrz siedliska zmieniamy profil działalności – deklaruje odbierający odznaczenie właściciel Marek Mieruszewski. Od tego roku Gacanek jest pierwszym w Polsce gospodarstwem agroturystycznym przyjaznym osobom dorosłym, szukających ciszy i spokoju. Miejsca noclegowe tylko dla dorosłych to coraz popularniejszy trend na rynku hotelarskim na całym świecie. Siedlisko znajdujące się z dala od wsi, leżące nad samym brzegiem jeziora w otoczeniu lasów i łąk wpisuje się w ten nurt doskonale.

Moda na stylowe ale niewielkie, rodzinne pensjonaty i kwatery w Polsce dopiero się rodzi, przybywa także obiektów noclegowych o wysokim standardzie w Borach Tucholskich. Bardzo nas to cieszy – nie chcemy konkurować, chcemy uzupełniać ofertę noclegową tak niezwykłego zakątka Polski.

Nie tylko otoczenie wyróżnia Gacanek, obiekty zaprojektowane przez architekta Jana Sabiniarza nawiązują do tradycyjnej zabudowy XVII wiecznej zagrody borowiackiej. Strzecha z pobliskich jezior, kamień polny i drewno sprawiają, że obiekt ten w niezwykły sposób wpisuje się w charakter miejsca i staje się wizytówką regionu. W tym samym klimacie utrzymane są także wnętrza, w który gość w wygodnym fotelu lub kanapie można wypocząć przed kominkiem po wyprawie przez bory.

Od kilku lat gospodarze prowadzą Regionalną Galerię Sztuki. Stałym elementem wystroju wnętrz jest twórczość gospodyń wiejskich – haft i jego elementy tradycyjne, wyroby z drewna i zbóż, w tym wieńce dożynkowe, a także miotły, drewniane zabawki, świątki, rzeźby z gliny, obrazy na płótnie i szkle.

Ważnym elementem Gacanka jest regionalna kuchnia – doceniana przez gości i wielokrotnie nagradzania, przygotowywana z lokalnych produktów, owoców runa leśnego i dziczyzny z pobliskich lasów.

Materiały nadesłane

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl
test