Po czym poznać wolontariusza WOŚP? (ZDJĘCIA)
Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza.
Identyfikator musi być wypisany czytelnie, zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.
Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkową” pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obok zdjęcia wolontariusza w prawym, górnym rogu musi być umieszczony hologram w kształcie serca. Każdy identyfikator musi być zalaminowany.
Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.
Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP.
Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.
W razie podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub puszka wygląda nie tak jak za wzorze, można kontaktować się z policją – numer telefonu alarmowego 997 lub 112.
W niedzielę (11.01) w czasie 23. Finału WOŚP na ulicach miast i wsi naszego województwa pojawi więcej patroli policyjnych.
Prosimy również o to, aby informować policjantów o wszelkich podejrzanych zachowaniach osób, które mogą zagrażać bezpieczeństwu wolontariuszy Orkiestry i osób uczestniczących w imprezach WOŚP.
Na podstawie informacji KWP Bydgoszcz
Dodaj komentarz