Konferencja nauczycieli muzyki #grajmywszkole
Nauczyciele muzyki z całej Polski zjadą do Cekcyna.
Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej, Orkiestra „Campanella” z Cekcyna i Gmina Cekcyn zaprosili nauczycieli muzyki szkół powszechnych z całej Polski na konferencję, której głównym tematem jest zespołowe muzykowanie. Coraz bardziej popularna idea „Grajmy w szkole” uruchamia inicjatywy wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.
Do działań warsztatowych o sposobach muzykowania w szkole zostali zaproszeni innowacyjni edukatorzy muzyczni, którzy wraz z uczestnikami wezmą również udział w Debacie Praktyków.
Celem warsztatów jest zmotywowanie uczestników do korzystania z narzędzi umożliwiających twórczy kontakt z dźwiękiem, instrumentami i głosem. W czasie warsztatów zaprezentowane zostaną różne formy dźwiękowych zabaw i zespołowego tworzenia muzyki w czasie lekcji. Zademonstrowane też zostaną bezpłatne aplikacje muzyczne oraz sposoby ich atrakcyjnego wykorzystania przez nauczyciela i uczniów. Omówione zostaną przykładowe warianty autorskich scenariuszy lekcji, w których obowiązujące treści nauczania połączyć można z aktywnym muzykowaniem, obsługą aplikacji czy projekcją interesujących, dostępnych w Internecie filmów. Uczestnicy otrzymają listę adresów internetowych wszystkich prezentowanych przykładów, oraz materiały zachęcające do dalszych własnych poszukiwań.
W sobotni wieczór (godz. 19.30) uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać koncertu oboisty Tytusa Wojnowicza i Orkiestry CAMPANELLA z okazji 15-lecia współpracy. Gościnnie wystąpi też kwartet smyczkowy INFINITO z Bydgoszczy. Koncert odbędzie się w kościele parafialnym w Cekcynie.
Inicjatorami spotkania są Anna i Adam Filipscy – zdobywcy tytułu Nauczyciel Muzyki 2016 PSEiAM.
Dodaj komentarz