KOCIOŁ Festival 2016 – Muzyka Miłości
Już w ten weekend zapraszamy do Cekcyna na piaty już – jubileuszowy KOCIOŁ Festival. Jak co roku przez dwa dni w Cekcynie, jak na kocioł przystało, usłyszymy wiele gatunków muzycznych od jazzu do punk – rocka. Na festiwalu wystąpi pięć zespołów. W piątek (29.07) koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury a drugi jak zawsze w miejscu dla Kotła kultowym, czyli w amfiteatrze nad Jeziorem wielkim Cekcyńskim.
KONCERTY
Piątek (29.07) godz. 19.30 – GOK Cekcyn
Janusz Zdunek + Marienburg
Jest to trio trąbka – bas – perkusja, które penetruje przeróżne obszary muzyczne czerpiąc z całego bogactwa dostępnych inspiracji, od twórczości ludowej, poprzez jazz do ikon popkultury. Na trąbce, organach, syntezatorze i elektronice gra Janusz Zdunek, na gitarze basowej – Irek Kaczmar, na perkusji – Rafał Baca. Zespół regularnie od swojego założenia tj. od 2004 roku koncertuje w klubach i na festiwalach.
Sobota (30.07) – AMFITEATR
Godz. 19.30
Layo
Layo to chojnicki zespół grający muzykę reggae, a z nią łączy różne style, jak: rock i ska. Powstał w 2007 roku. Aktualnie zespół występuje w składzie: Tomasz Ryl – perkusja, Bartłomiej Zwiewka – bas , Dawid Steliga – wokal i gitara, Beniamin Zakrzewski – drugi wokal i gitara.
Około godziny 21.00
Funkologia
Funkologia to nowoczesny i nietypowy projekt z Torunia. Czwórka muzyków przedstawia się jako lekarze Prywatnej Praktyki Muzycznej, którzy za pomocą instrumentów dążą do „uzdrowienia” polskiej muzyki popularnej. Piąty element, stanowi tajemniczy Ninja. Dlaczego? Nikt tego nie wie… Muzycy eksperymentują na funku, łącząc go z rożnymi innymi gatunkami. W owym procesie twórczym stali się nie tylko uzdrowicielami muzyki, ale też lekarzami swoich dusz. Swoją terapią starają się dotrzeć tam, gdzie nie udaje się to konwencjonalnej medycynie. Jak sami o sobie mówią ich muzyka to „ostry dyżur na oddziale Funkowych-Zaburzeń-Psychicznych pełnym groove’u i pięknych pielęgniarek”.
Około godziny 22.00
Majestic
MAJESTIC od ponad 10 lat robią coraz większe zamieszanie na scenie muzycznej nie tylko w Polsce a ich żywiołem są koncerty – do tej pory wystąpili ponad 400 razy. Zespół rodem z Gdańska prezentuje muzykę taneczno-energetyczną (mix ska, reggae, rock), a to w połączeniu z wybuchową sekcja dęta, specyficznym poczuciem humoru oraz z dobrym kontaktem z publiką szybko zamienia wszystkie ciała stałe pod sceną w skaczące, uśmiechnięte i chcące uwolnić swoją energię elektrony. Czasami ciężko je później okiełznać… Majestic to zespół „legenda” Kocioł Festival oni byli pierwsza gwiazdą 5 lat temu, stad w 5 lecie nie mogło ich zabraknąć…
Około 23.00 wystąpi największa gwiazda tegorocznego festiwalu legenda polskiego punk-rocka
GaGa – Zielone Żabki
Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni – jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec – wokalista zespołu o charakterystycznej rozpoznawalnej barwie głosu założył punkowy zespól Ga-Ga.
Ga-Ga/Zielone Żabki to mieszanka punka-rocka z oldschoolowym hard rockiem wraz z elementami rytmów ska. Ich koncerty poruszają widownie, często na ich koncertach widownia wyśpiewuje kultowe już kawałki tej kapeli. Smalec nie stracił absolutnie nic ze swojej zadziorności, jego maksymalna siła przekazu nadal porusza, a nowa energia jaką wprowadziła zmiana ekipy muzycznej uaktualnia to wszystko i sprawia, że brzmi to staro jak na jarocińską legendę przystało a zarazem bardzo świeżo i energetycznie.
Zapraszamy!
Na zdjęciu Michał Ziólkowski (spiritus movens Kocioł Festival) i członkowie Majestic, których na jubileuszowym Kotle też zobaczymy.
Dodaj komentarz