Paliła się lakiernia w Tucholi (ZDJĘCIA)

Pożar Lakierni - ćwiczenia 26.03.2015-13

W jednej z firm w Tucholi wybuchł pożar w lakierni. Wieczorem w czwartek (26.03) pracownik, który zauważył pożar starał się ugasić pożar przy pomocy gaśnicy. Widząc, że płomienie rosną i nie uda się ich ugasić przy pomocy

  Cekcyn  Gostycyn  Na sygnale  Tuchola  

Maciej Korda ponownie pod barwami starostwa

Maciej Korda i Magdalena Melnyczek podczas Powiatowego Dnia Dziecka w 2010 r.

Nowy sekretarz Urzędu Powiatowego w Tucholi.

Starosta Michał Mróz powołał na stanowisko sekretarza Powiatu Macieja Kordę, zamieszkałego w Gostycynie. W uzasadnieniu decyzji czytamy: „W wyniku przeprowadzonego ostatniego etapu postępowania rekrutacyjnego dotyczącego

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Jak wiosnę witano w Cekcynie (ZDJĘCIA)

Powitanie wiosny Przedszkole Cekcyn 20.03.2015 (fot. A. Chmara) 9

Tradycją kultywowaną w przedszkolach i szkołach podstawowych jest żegnanie zimy i witanie wiosny. Wiąże się to ze zorganizowaniem spaceru dla dzieci, jeżeli istnieje taka możliwość, nad rzekę. W niej topi się marzannę, która symbolizuje niechcianą już zimę.

  Cekcyn  

Kiermasz Wielkanocny

kiermasz wielkanocny Tuchola 2013 1

Tradycyjnie już przed Świętami Wielkanocnymi Starostwo w Tucholi zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (29.03) w godz. 10.00 – 14.00 w Książnicy Tucholskiej.

  Tuchola  

10 lat Gminnej Rady KGW

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uroczystość jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi odbyła się w środę (25.03) w Tucholskim Ośrodku Kultury. Obchody rozpoczęły się od podsumowania dotychczasowej działalności.

  Imprezy  Tuchola  

Kto wygrał konkurs Kulinarne Dziedzictwo Borów Tucholskich?

Argymir Iwicki z jurorami kosztującymi jego ser

O przebiegu konkursu pisaliśmy TUTAJ. Teraz czas na wyniki. W miniony piątek (20.03) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się III edycja konkursu „Kulinarne Dziedzictwo Borów Tucholskich”.

  Tuchola  

Tucholski akcent na Wielkej Gali Muzyki Myśliwskiej

Wielka Gala Muzyki Myśliwskiej Wrocław 20.02.2015 wystwęp Piotr Grzywacz 1

W miniony piątek (20.03) w Operze Wrocławskiej miało miejsce wydarzenie bez precedensu – Wielka Gala Muzyki Myśliwskiej.

  Imprezy  Tuchola  

Dzień przedsiębiorczości w komendzie policji

dzień przedsiębiorczości KPP Tuchola 25.03.2015 (fot. KPP Tuchola) 1

Komenda Powiatowa Policji w Tucholi gościła w środę (25.03) uczniów z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. Tucholscy policjanci włączyli się w ogólnopolski program „Dzień przedsiębiorczości”.

  Na sygnale  Tuchola  

Czołowe zderzenie fiata i toyoty

policja radiowóz

Na terenie gminy Cekcyn, podczas wymijania, czołowo zdarzyły się dwie osobówki. Według wstępnych ustaleń, winę za zdarzenie ponoszą kierowcy obydwóch pojazdów.

  Na sygnale  Tuchola  

Niezwykłe malarstwo Małgorzaty Rynarzewskiej

Małgorzata Rynarzewska obraz

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej w piątek (27.03), o godz. 17.00 w Tuccholskim Ośrodku Kultury.

  Tuchola  

„Żurawina z Borów” najlepszym pomysłem na biznes (ZDJĘCIA)

'Żurawina z Borów' najlepszym pomysłem na biznes - wygrana  w konkursie przedsiębiorczości w Bydgoszczy (uczennica ZSLiA) 3.2015 1

W minioną środę (18.03) uczennice technikum ekonomicznego w Tucholi (Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych): Wiktoria Augustyńska, Anna Borta i Agnieszka Maluchnik uczestniczyły wraz z opiekunem Karoliną Stanek w międzyszkolnych rozgrywkach konkursu z przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

BEDNAREK w Tucholi

bednarek5

Za miesiąc Tucholą w strząsną rytmy reggae. 25 kwietnia (sobota) na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury wystąpi wraz z zespołem Kamil Bednarek.

  Cekcyn  Gostycyn  Imprezy  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Koncert pieśni pasyjnych

Koncert pieśni pasyjnych Chór Camerata  Kościół pw. Bożego Ciała  plakat 29.03.2015

Chór „Camerata” pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej zaprasza na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w kościele Bożego Ciała w Tucholi, w Niedzielę Palmową (29.03), o godz. 16.00.

  Tuchola  

Nowe tablice informacyjne na poligonie (ZDJĘCIA)

Nowe tablice informacyne Poligon Heidekraut 03.2015 2

O10 nowych tablic informacyjnych wzbogacił czerwony szlak przebiegający przez teren dawnego poligonu rakietowo – doświadczalny „Heidekraut”.

  Cekcyn  

Starosta rozdał stypendia (ZDJĘCIA)

Stypendia naukowe starosty Tuchola 23.03.2015-7

Władze samorządowe doceniają dobrych uczniów, pracę przez nich włożoną w swoją edukację i osiąganie wysokich wyników. Zachętą ze strony władz samorządowych są przyznawane na okres semestru stypendia tzw. naukowe, które zwyczajowo noszą nazwę stypendiów starosty, burmistrza czy wójta.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  
© 2015 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl