Letnie kino na tucholskim rynku

Last-Vegas-Tuchola rynek kino letnie 07.2016

Już w piątek wieczorem (22.07) na tucholskim rynku odbędzie się seans kina letniego. O godzinie 21.30 będzie okazja zobaczyć filmowy hit sprzed 3 lat „Last Vegas”.

  Aktualności  

Po alkoholu i bez uprawnień uciekał przed policjantami

alkohol kluczyki

W Stobnie (gm. Tuchola) tucholscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fiatem punto. Mężczyzna nie miał jednak ochoty na spotkanie z mundurowymi i postanowił uciekać. Funkcjonariusze, którzy podjęli pościg, zatrzymali 30 – latka kilkaset metrów dalej. Kierował po alkoholu i bez uprawnień. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

  Na sygnale  Tuchola  

CEMF dla Tomka

X CEMF 18.07.2015-21

Pamiętacie, Tomek w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę. Przed wypadkiem był tancerzem break-dance. Odbyło się już kilka imprez charytatywnych, których celem było zebranie środków na zakup protezy dla Tomka.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Motocross tym razem w Ornecie

VI runda MSPP motocross Orneta 07.2016 1

W Ornecie zjawiła się ponad setka śmiałków spragnionych rywalizacji o podium i punkty dla klubów. Na starcie VI rundy Mistrzostw Strefy Polski Północnej stawili się doświadczeni zawodnicy , amatorzy i hobbiści. Wszyscy zawodnicy stworzyli wielkie widowisko. Organizacyjnie nie było zastrzeżeń.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Sport  Tuchola  

Święto Policji w Tucholi

Święto policji Tuchola ksiąznica 15.07.2016 4

Tucholscy policjanci obchodzili swoje święto w piątek (15.07). 11 policjantów z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mirosława Elszkowskiego odebrało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość odbyła się w Książnicy Biblioteki Miejskiej w Tucholi.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola  

Varius Manx i Kasia Stankiewicz wystąpią w Tucholi

Varius Manx Kasia Stankiewicz 25 lat grafika 2

  Tuchola  

Elektroniczne brzmienia w Cekcynie

CEMF 2016 banner

To wielki projekt jednego człowieka. Jego pasja do muzyki, wizja, upór i umiejętność zjednywania ludzi do projektu festiwalu od lat pozwala z powodzeniem organizować jedną z ciekawszych imprez muzycznych w naszym regionie. Frekwencja pokazuje, że niezmiennie cieszy się ona powodzeniem.

  Cekcyn  

Święto patronki Tucholi

Święto patronki Tucholi św. Małgorzaty 20.07.2015-5

Coroczne święto patronki Tucholi św. Małgorzaty już w tę środę (20.07). Uroczystości rozpocznie msza święta w kościele Bożego Ciała 0 godz. 18.00.

  Tuchola  

3 400 zł dla Bartka Pociota

MOTOBORY 2016 3400 PLN dla Bartka 2

Drifterzy z INZU DRIFT TEAM zebrali 3400 zł dla Bartka Pociota podczas tegorocznych MOTOBORÓW. Dochody pochodzą za sprzedaży biletów na DRIFT TAXI. Fotorelację z imprezy obejrzysz TUTAJ.

  Tuchola  

MOTOBORY 2016 (ZDJĘCIA)

Motobory 2016 17.06.2016-24

Długa kolejka do DriftTaxi, ryk silników i zapach palonej gumy – to przyciągnęło tłumy na doroczną imprezę organizowaną przez Inzu Drift Team z Tucholi.

  Sport  Tuchola  

Gorące rytmy na tucholskim rynku (ZDJĘCIA)

Koncert Maria Rodriguez Band rynek Tuchola TOK 16.07.2016-32

Niewątpliwie to był jak na razie najlepszy koncert w czasie tegorocznych Dni Borów Tucholskich.

  Imprezy  Tuchola  

Potrącenie rowerzysty (ZDJĘCIA)

Potrącenie rowerzysty Tuchola ul. Piastowska - Świecka 16.07.2016-3

Do potrącania doszło w sobotę (16.07) wieczorem u wylotu ul. Piastowskiej na ul. Świecką w Tucholi. Rowerzysta jechał ścieżką rowerową usytuowaną wzdłuż ul. Świeckiej, został potrącony miejscu, gdzie ścieżka przecina ul. Piastowską. Okoliczności potrącenia bada tucholska policja.

  Na sygnale  Tuchola  

Znaleziono zwłoki kobiety

policja taśma-3

W piątek (15.07.2016r.) około południa dyżurny tucholskiej komendy został poinformowany, że w rejonie parku przy ul. Chopina maja znajdować się zwłoki kobiety. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili ten fakt. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora zbadają okoliczności śmierci denatki.

Około godz. 12.00 dyżurny został telefonicznie poinformowany o znalezieniu zwłok starszej kobiety. Na miejsce skierowano patrol Policji, który potwierdził ten fakt. W rejonie parku przy ul. Chopina znajdowały się zwłoki 72 – letniej kobiety. Na miejsce skierowano policjantów grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Wstępne ustalenia prokuratury wykluczyły, by do śmierci mieszkanki Tucholi przyczyniły się inne osoby. Prowadzone pod nadzorem prokuratury dochodzenie wyjaśni wszystkie okoliczności zgonu kobiety.

  Na sygnale  Tuchola  

Otwarcie tegorocznych Dni Borów Tucholskich (ZDJĘCIA)

Otwarcie Dni Borów Tucholskich Biesiada Polska DBT 9.07.2016-14

W sobotę (9.07) dużo się działo w Tucholi. Historyczny Pochód Borowiaków, Dzień Folkloru Borowiackiego, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej, Piknik Militarny. Te imprezy chętnym wrażeń czas zapełnił od rana do 17.00.

  Tuchola  

Poślizg kontrolowany czyli MotoBory w Tucholi

MotoBory Inzu Drift DBT 13.07.2015-12

Tegoroczna edycja MotoBorów odbędzie się już w niedzielę (17.07) w stałym miejscu, na terenie ZSLiT w Tucholi przy ul. Świeckiej 89a. Organizatorzy imprezę dedykują Bartkowi Pociotowi

  Tuchola  
© 2016 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl