Nowodworek otwiera drzwi i kusi gimnazjalistów

Drzwi otwarte Nowodworek 21.05.2015-7

W murach Liceum Ogólnokształcącego gościło w czwartek (21.05) prawie 100 gości z gimnazjów powiatu tucholskiego i nie tylko. Uczniowie z Gostycyna, Tucholi, Kęsowa, Cekcyna, Śliwic, Wałdowa i Osiecznej uczestniczyli w Drzwiach Otwartych, które w tym roku miały inną niż zazwyczaj formułę. W tym roku głos mieli uczniowie.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Dachowanie przed Gostycynem (ZDJĘCIA)

Kolizja Łyskowo - Gostycyn 20.05.2015 2

Autem jechały trzy osoby – nikomu nic się nie stało.

  Gostycyn  Na sygnale  

Otwarcie Osady Borowiackich Skrzatów

W Teologu powstaje kolejna wioska tematyczna – Osada Borowiackich Skrzatów. Jej otwarcie nastąpi już w sobotę

  Lubiewo  

Dzień Strażaka w Śliwicach

straż pożarna-1

23 maja (sobota) o godz. 11.00, na stadionie sportowym w Śliwicach odbędą się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Zawody odbędą się w 3 konkurencjach – sztafecie pożarniczej, ćwiczeniach bojowych i musztrze. W zawodach będą uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Śliwice

  Śliwice  

Laury dla „Jenota” w Wielkopolsce i na Śląsku Opolskim

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

16 i 17 maja zespół sygnalistów myśliwskich JENOT przebywał w Goraju Zamku, a następnie w Tułowicach. W Goraju uczniowie brali udział w „21. Wielkopolskim Konkursie Sygnałów Myśliwskich”. Zajęli tam II miejsce w klasie zespołowej A

  Tuchola  

Okradł trzy osoby

fot. sxc.hu

Tucholscy policjanci wyjaśnili okoliczności kradzieży, do których doszło na początku miesiąca w jednej z tucholskich szkół średnich. 4 maja funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że z niezamkniętej szatni szkoły, nieznana osoba ukradła dwa portfele z dokumentami i drobnymi kwotami pieniędzy oraz telefon komórkowy.

  Na sygnale  Tuchola  

Odnaleźli zaginionego mężczyznę

policja-2

We wtorek (19.05) rano do cekcyńskiego posterunku policji przybyła zaniepokojona mieszkanka Cekcyna. Kobieta zgłosiła zaginięcie swojego 56-letniego męża. Jak wynikało z jej relacji, mężczyzna poprzedniego dnia (18.04) około godziny 14.00 wsiadł do swojego samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

  Cekcyn  Na sygnale  

Darmowe Wi Fi na Rynku w Tucholi

Wi Fi Rynek Tuchola-1

W obrębie fontanny na tucholskim rynku (Plac Wolności) w sezonie wiosenno – letnim działa darmowy, bezprzewodowy dostęp do internetu.

  Tuchola  

Konna Pielgrzymka do Wiela

Konna pielgrzymka do Wiela (fot. GOK Śliwice) 16-17.05.2015

W dniach 16 -17 maja odbyła się Śliwicka Konna Pielgrzymka do Kalwarii Wielewskiej, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych w Śliwicach „Gniadosz”.

  Śliwice  

Bezpłatne badania mammograficzne w Gostycynie

Mammobus FADO 1

Zachęcamy do wykonania bezpłatnych, profilaktycznych badań mammograficznych. W piątek (22.05), w godzinach 8.00 – 15.00 mammobus będzie stacjonował przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie. Wszystkie Panie w wieku 50 – 69 lat badania mogą wykonać w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

  Gostycyn  

Konkurs na dotacje dla organizacji rozstrzygnięty

Kocioł Festival 2014 dzień I 25.07.2014 (30 of 64)

Zarząd Powiatu Tucholskiego rozstrzygnął konkurs na wykonywanie zadań publicznych Powiatu Tucholskiego w 2015 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Powiatowy Dzień Dziecka

Powiatowy Dzień Dziwcka 31.05.2014-16

W sobotę (23.05) na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz Zakładu Aktywności Zawodowej (ul. Świecka 89a w Tucholi) odbędzie się Powiatowy Dzień Dziecka, pod hasłem „W rodzinie moc”, połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego oraz Przeglądem Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola  

Kamienica i Gostycyn bez wody

Kran woda łazienka-1

Jutro (20.05) przez 2 godziny (9.00 – 11.00) nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Kamienica i Gostycyn – informuje Urząd Gminy w Gostycynie. Przerwa na związek z naprawą awarii sieci wodociągowej.

  Gostycyn  

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Nowe przepisy prawo o ruchu drogowym Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW, mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczęły obowiązywać od poniedziałeku (18.05). Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

  Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola  

Muzeum otwarte nocą (ZDJĘCIA)

Noc w Muzeum MBT Tuchola 16.05.2015-19

„Muzealne mury w nocnym świetle sztuki i kultury” – pod takim hasłem w sobotę (16.05) Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi zorganizowało znaną w całym kraju akcję Noc w Muzeum. Rozpoczęło się od otwarcia wystawy gobelinów ,,Moje Katedry”

  Tuchola  
© 2015 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl